Registration
Coach Login
Coach Login
Coach ID:
Password:
 
  Forgot Coach ID or Password?

  • New Coach Registration

  • New Site Application

  • Robofest 2008
  • List of Official Teams
  • Registration Status
  • 2008 Sites
  • 2008 Sites File List

  • Workshops 2008
  • Available Workshops

  • Robofest
  • Subscribe to Mailing List
  • Team Photo Archives
  • Registration Home
  • Robofest Home

  • Admin Login
  • Admin Login

  • Select Year:
    Candidates of Robofest 2008 Team Photo Awards

    To view the photos click on the thumbnails below.    Photos appear in an order determined by team identification number.

    Team 1-2
    NL

    LTU
    College VCC
    World_Championship

    Team 1-2
    NL

    LTU
    College VCC
    Mini_Urban_MI

    Team 1-3
    ET

    LTU
    College VCC
    Mini_Urban_MI

    Team 1-3
    ET

    LTU
    College VCC
    World_Championship

    Team 1-4
    GT

    LTU
    College VCC
    Mini_Urban_MI

    Team 1-4
    GT

    LTU
    College VCC
    World_Championship

    Team 15-1
    Block-Robotics

    Block-Robotics
    Jr Game
    Royal_Oak_MI

    Team 15-1
    Block-Robotics

    Block-Robotics
    Jr Game
    World_Championship

    Team 15-2
    Block-Robotics

    Block-Robotics
    Jr Game
    Royal_Oak_MI

    Team 15-2
    Block-Robotics

    Block-Robotics
    Jr Game
    World_Championship

    Team 16-1
    Samurai Sumo

    Cranbrook Kingswood
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 16-1
    Samurai Sumo

    Cranbrook Kingswood
    Jr BottleSumo
    Southfield_MI

    Team 16-2
    DgenerationX

    Cranbrook Kingswood
    Jr Game
    Southfield_MI

    Team 16-2
    D generation X

    Cranbrook Kingswood
    Jr Game
    World_Championship

    Team 22-1
    The Fashion Police

    Cranbrook Kingswood
    Fashion Dance
    Flint_MI

    Team 22-1
    The Fashion Police

    Cranbrook Kingswood
    Fashion Dance
    World_Championship

    Team 22-2
    X-Borion

    Cranbrook Kingswood
    Jr Game
    Flint_MI

    Team 22-3
    A to Z

    Cranbrook Kingswood
    Sr Game
    Flint_MI

    Team 23-3
    Bluestreaks Lightning

    Ida Middle School
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 23-4
    Bluestreaks Thunder

    Ida Middle School
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 28-2
    Cranbrook 2

    Cranbrook Kingswood
    VEX Bridge Battle
    Bridge_Battle_MI

    Team 28-2
    Cranbrook 2

    Cranbrook Kingswood
    VEX Bridge Battle
    World_Championship

    Team 28-3
    Cranbrook 3

    Cranbrook Kingswood
    VEX Bridge Battle
    Bridge_Battle_MI

    Team 28-3
    Cranbrook 3

    Cranbrook Kingswood
    VEX Bridge Battle
    World_Championship

    Team 55-1
    Saints Robotics

    St. Clair Middle School
    Jr Game
    Marysville_MI

    Team 69-1
    Berean Academy

    Berean Homeschool Academy
    Senior VCC
    World_Championship

    Team 69-1
    Berean Academy

    Berean Homeschool Academy
    Senior VCC
    Mini_Urban_MI

    Team 80-1
    Automate Ecarlet Lulibelles

    The Roeper School
    Jr Game
    Southfield_MI

    Team 80-3
    Revenge of the Ferocious Beavers

    The Roeper School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 80-3
    Revenge of the Ferocious Beavers

    The Roeper School
    Jr Game
    Southfield_MI

    Team 114-1
    PEBKAC Robotics

    Berkley Neighborhood Group
    Sr Game
    World_Championship

    Team 114-1
    PEBKAC Robotics

    Berkley Neighborhood Group
    Sr Game
    Southfield_MI

    Team 118-1
    Poison Ivy

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-1
    Poison Ivy

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 118-2
    The Dragon

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-3
    The Terminator

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-4
    Bubbles

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-5
    The Lasers

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-6
    The Kings

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-7
    The Chiefs

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 118-8
    The Stingrays

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 118-8
    The Stingrays

    Whitmore Lake Middle School
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 133-1
    Team Scorch

    Our Lady of the Lakes School
    Sr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 133-1
    Team Scorch

    Our Lady of the Lakes School
    Sr Game
    World_Championship

    Team 133-2
    RoboMen

    Our Lady of the Lakes School
    Jr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 198-1
    Pierce Arrows

    Fisher Elementary School
    Jr Game
    Canton_MI

    Team 198-2
    Fisher Flyers 1

    Fisher Elementary School
    Jr Game
    Canton_MI

    Team 198-2
    Fisher Flyers 1

    Fisher Elementary School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 198-3
    Fisher Flyers 2

    Fisher Elementary School
    Jr Game
    Canton_MI

    Team 218-1
    Pure Genius Ink

    Canton Charter Academy
    Jr Exhibition
    Canton_MI

    Team 218-1
    Pure Genius Ink

    Canton Charter Academy
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 273-1
    Double O Nightfires

    ERHS
    Jr Game
    Coaldale_CAN

    Team 304-1
    Lego Raiders

    Novi Northville Team
    Jr Game
    World_Championship

    Team 304-1
    Lego Raiders

    Novi Northville Team
    Jr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 304-2
    Doctor Bots

    Novi Northville Team
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 304-2
    Doctor Bots

    Novi Northville Team
    Jr Exhibition
    ClintonTwp_MI

    Team 305-1
    Girlz Squared

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Sr Game
    Flint_MI

    Team 305-1
    Girlz Squared

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Sr Game
    World_Championship

    Team 305-2
    Insert Name Here

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Jr Game
    Flint_MI

    Team 305-2
    Insert Name Here

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Jr Game
    World_Championship

    Team 316-1
    Minty Fresh

    Huron Valley Schools
    Jr BottleSumo
    Southfield_MI

    Team 316-1
    Minty Fresh

    Huron Valley Schools
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 331-1
    X-BOT

    Michigan Collegiate High School
    Sr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 331-2
    Cougar Robotics

    Michigan Collegiate High School
    Sr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 336-1
    teh uber l33t n00b pwners

    Welsh Hills School
    Sr Game
    AnnArbor_MI

    Team 348-1
    Intelligent Design Robotics

    HomeSchoolers
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 348-1
    Intelligent Design Robotics

    HomeSchoolers
    Jr Game
    World_Championship

    Team 348-2
    Roboteers

    HomeSchoolers
    Sr Game
    AnnArbor_MI

    Team 348-2
    Roboteers

    HomeSchoolers
    Sr Game
    World_Championship

    Team 382-1
    SCHS Robotics

    St. Clair High School
    Sr Game
    World_Championship

    Team 382-1
    SCHS Robotics

    St. Clair High School
    Sr Game
    Marysville_MI

    Team 382-2
    SCHS Robotics 2

    St. Clair High School
    Sr Game
    World_Championship

    Team 382-2
    SCHS Robotics 2

    St. Clair High School
    Sr Game
    Marysville_MI

    Team 392-1
    Robo Recon

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    World_Championship

    Team 392-1
    Robo Recon

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    Marysville_MI

    Team 392-2
    United States Robotics

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    World_Championship

    Team 392-2
    United States Robotics

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    Marysville_MI

    Team 392-3
    Robo Rescuers

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    World_Championship

    Team 392-3
    Robo Rescuers

    L'Anse Creuse Middle School East
    Jr Game
    Marysville_MI

    Team 421-1
    I.C.D.

    Dong-Jak Center, KOREA
    Jr Game
    Winners_Korea

    Team 421-2
    I.C.D.

    Dong-Jak Center, KOREA
    Fashion Dance
    Winners_Korea

    Team 421-3
    J&P

    Dong-Jak Center, KOREA
    Jr Game
    Winners_Korea

    Team 421-4
    DalGooJi 2

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr BottleSumo Classic
    Winners_Korea

    Team 421-5
    MSRS

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr BottleSumo Classic
    Winners_Korea

    Team 421-6
    DalGooJi 2

    Dong-Jak Center, KOREA
    Senior Pentathlon
    Winners_Korea

    Team 421-7
    DalGooJi 2

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr Game
    Winners_Korea

    Team 430-1
    The Three (out)Laws of Robotics

    Newark Area Youth Robotics
    Senior Pentathlon
    Pentathlon_MI

    Team 430-1
    The Three (out)Laws of Robotics

    Newark Area Youth Robotics
    Senior Pentathlon
    World_Championship

    Team 442-2
    Dominators

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    Dossin_Detroit_MI

    Team 442-2
    Dominators

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 442-3
    Sumo Smashers

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    Dossin_Detroit_MI

    Team 442-3
    Sumo Smashers

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 442-4
    E. J. D. Destroyers

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    Dossin_Detroit_MI

    Team 442-5
    Dynamite

    Dossin Elementary / BOTECH CORPORAT
    Jr BottleSumo
    Dossin_Detroit_MI

    Team 458-1
    St. Joan of Arc RoboChargers

    St. Joan of Arc Robotics Team
    Jr Game
    World_Championship

    Team 458-1
    St. Joan of Arc RoboChargers

    St. Joan of Arc Robotics Team
    Jr Game
    UD_Jesuit_MI

    Team 458-2
    St. Joan of Arc RoboChargers Team 2

    St. Joan of Arc Robotics Team
    Jr Game
    UD_Jesuit_MI

    Team 458-3
    St. Joan of Arc RoboChargers Team 3

    St. Joan of Arc Robotics Team
    Jr Game
    UD_Jesuit_MI

    Team 465-1
    Leslie Girls Science Club

    Leslie Girls Science Club
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 465-1
    Leslie Girls Science Club

    Leslie Girls Science Club
    Jr Exhibition
    AnnArbor_MI

    Team 469-1
    eBots I

    Milford Homeschoolers
    Sr Game
    World_Championship

    Team 469-1
    eBots I

    Milford Homeschoolers
    Sr Game
    AnnArbor_MI

    Team 469-2
    eBots II

    Milford Homeschoolers
    Jr Game
    World_Championship

    Team 469-2
    eBots II

    Milford Homeschoolers
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 471-1
    Roboblast

    roboblast
    Sr Game
    AnnArbor_MI

    Team 471-1
    Roboblast

    roboblast
    Sr Game
    World_Championship

    Team 478-1
    CougarBots

    Our Lady of Victory School
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 478-1
    CougarBots

    Our Lady of Victory School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 479-1
    Radical Robots

    Fussell Family
    Jr Game
    World_Championship

    Team 479-1
    Radical Robots

    Fussell Family
    Jr Game
    Monroe_WA

    Team 486-1
    Devious Duo

    Novi High Devious Duo
    Jr Game
    World_Championship

    Team 486-1
    Devious Duo

    Novi High Devious Duo
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 498-1
    Lego Lords

    Washtenaw Community College Lego Lords
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 502-1
    The Eagles

    Hillside Middle School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 502-1
    The Eagles

    Hillside Middle School
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 517-1
    Nuclear Apple Corps Too

    HomeMade Titanium
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 517-1
    Nuclear Apple Corps Too

    HomeMade Titanium
    Sr BottleSumo Classic
    AnnArbor_MI

    Team 517-2
    Nuclear Apple Corps

    HomeMade Titanium
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 517-2
    Nuclear Apple Corps

    HomeMade Titanium
    Jr Exhibition
    AnnArbor_MI

    Team 526-1
    I-Bots

    IBOTS
    Jr Exhibition
    Canton_MI

    Team 526-1
    I-Bots

    IBOTS
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 529-1
    CGLF

    CGLF
    Sr Exhibition
    World_Championship

    Team 529-1
    CGLF

    CGLF
    Sr Exhibition
    Woodland_CA

    Team 529-2
    MUDD

    CGLF
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 529-2
    MUDD

    CGLF
    Jr Exhibition
    Woodland_CA

    Team 531-1
    Fighting Lego Lads

    Homeschool
    Jr Game
    Austin_TX

    Team 533-1
    Robo Freaks

    OLL Middle School Robotics - Team 2
    Jr Game
    ClintonTwp_MI

    Team 536-1
    Rocky Robot

    Rocky Robot
    Jr Game
    World_Championship

    Team 536-1
    Rocky Robot

    Rocky Robot
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 539-1
    Pierce

    South Redford Schools
    Jr Game
    Royal_Oak_MI

    Team 548-1
    Junior Jedi

    Ancora Imparo Academy
    Jr Exhibition
    Austin_TX

    Team 549-1
    Ace's

    Civil Air Patrol
    Sr Game
    Austin_TX

    Team 553-1
    American Eagles Pink

    American Eagles
    Jr Game
    Austin_TX

    Team 553-2
    American Egles Blue

    American Eagles
    Jr Game
    Austin_TX

    Team 583-1
    Robomadness 1

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    Neinas_Detroit_MI

    Team 583-2
    Robomadness 2

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    Neinas_Detroit_MI

    Team 583-3
    Robomadness 3

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    Neinas_Detroit_MI

    Team 583-3
    Robomadness 3

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 583-4
    Robomadness 4

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    Neinas_Detroit_MI

    Team 583-4
    Robomadness 4

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 583-5
    Robomadness 5

    Neinas Elementary-Wirebots
    Jr BottleSumo
    Neinas_Detroit_MI

    Team 595-1
    X-Bots

    Central Texas Academy for Excellence
    Sr BottleSumo Classic
    Cypress_TX

    Team 623-1
    Test_ID

    LTU
    Jr Game
    Test

    Team 623-1
    sdf

    LTU
    Junior Competition
    LTU

    Team 627-1
    Creations of the Mind

    Amazing Creations Etc. (ACE)
    Fashion Dance
    Northville_MI

    Team 627-1
    Creations of the Mind

    Amazing Creations Etc. (ACE)
    Fashion Dance
    World_Championship

    Team 628-1
    Dawg Botz

    Dawg Botz
    Jr Exhibition
    Westland_MI

    Team 628-1
    Dawg Botz

    Dawg Botz
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 638-1
    Robo Rebels

    Robo Rebels
    Jr Game
    World_Championship

    Team 638-1
    Robo Rebels

    Robo Rebels
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 641-1
    TOBOR

    Chapel Hill High School
    Sr Game
    Austin_TX

    Team 658-1
    LEGO DUDES

    Homeschool Friends
    Jr Game
    Monroe_WA

    Team 661-1
    GoBot Girls

    GoBot Girls
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 663-1
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Fashion Dance
    AnnArbor_MI

    Team 663-1
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Fashion Dance
    World_Championship

    Team 663-2
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Jr Game
    World_Championship

    Team 663-2
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Jr Game
    AAT_Detroit_MI

    Team 663-2
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Jr Game
    AnnArbor_MI

    Team 663-3
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 663-3
    Burton Robo Katz

    Robo Katz
    Jr BottleSumo
    AnnArbor_MI

    Team 665-1
    Testing_665

    LTU
    Sr BottleSumo Classic
    Test

    Team 668-1
    Aardbarks

    Aardbarks
    Jr Game
    Monroe_WA

    Team 668-1
    Aardbarks

    Aardbarks
    Jr Game
    World_Championship

    Team 669-1
    TK Robobusters

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 669-1
    TK Robobusters

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr Game
    Grand_Rapids_MI

    Team 669-2
    TK Robobusters

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 669-2
    TK Robobusters

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr BottleSumo
    Grand_Rapids_MI

    Team 669-3
    TechnoPuffs

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr Game
    World_Championship

    Team 669-3
    TechnoPuffs

    Thornapple Kellogg Middle School
    Jr Game
    Grand_Rapids_MI

    Team 669-4
    TechnoPuffs

    Thornapple Kellogg Middle School
    Fashion Dance
    World_Championship

    Team 669-4
    TechnoPuffs

    Thornapple Kellogg Middle School
    Fashion Dance
    Grand_Rapids_MI

    Team 670-1
    Gerber Creation

    R.I. Baker Middle School
    Jr Exhibition
    Coaldale_CAN

    Team 670-2
    Baker Grizzlies

    R.I. Baker Middle School
    Jr Game
    Coaldale_CAN

    Team 670-3
    Baker Bears

    R.I. Baker Middle School
    Jr Game
    Coaldale_CAN

    Team 670-4
    Baker Bro's

    R.I. Baker Middle School
    Jr Game
    Coaldale_CAN

    Team 673-1
    Storm Riders

    Storm Riders, Hillside Middle School
    Jr Game
    Northville_MI

    Team 674-1
    The FOURce

    Homeschool
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 674-1
    The FOURce

    Homeschool
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 679-1
    aragon

    lycée ARAGON
    Sr Exhibition
    VideoSubmission

    Team 679-1
    aragon

    lycée ARAGON
    Sr Exhibition
    World_Championship

    Team 685-1
    Coloma Robotics Team

    Coloma Robotics Team
    Jr Game
    World_Championship

    Team 685-1
    Coloma Robotics Team

    Coloma Robotics Team
    Jr Game
    Grand_Rapids_MI

    Team 687-1
    Livonia Lightning

    Amazing Creations, Etc.
    Jr BottleSumo
    Howell_MI

    Team 688-1
    RoboFalcons

    Canton Charter Academy
    Jr Game
    Canton_MI

    Team 688-1
    RoboFalcons

    Canton Charter Academy
    Jr Game
    World_Championship

    Team 692-1
    Levey Jaguar

    Levey Middle School
    Jr BottleSumo
    Southfield_MI

    Team 694-1
    Power of Three

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    Burt_Detroit_MI

    Team 694-2
    TSK Team

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 694-2
    TSK Team

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    Burt_Detroit_MI

    Team 694-3
    Robotic Royalty

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    Burt_Detroit_MI

    Team 694-4
    Team Thrasher

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    Burt_Detroit_MI

    Team 694-5
    J C Penney

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    Burt_Detroit_MI

    Team 694-5
    J C Penney

    Burt Elementary School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 696-1
    Vipers

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    DASA_Detroit_MI

    Team 696-2
    The Best Team

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    DASA_Detroit_MI

    Team 696-3
    Blue Skulls

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    DASA_Detroit_MI

    Team 696-3
    Blue Skulls

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 696-4
    Red Dragon

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    DASA_Detroit_MI

    Team 696-4
    Red Dragon

    Digital Arts and Sciences Academy
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 697-1
    DJ

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    Edison_Detroit_MI

    Team 697-2
    Crusaders

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    Edison_Detroit_MI

    Team 697-3
    JAN

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    Edison_Detroit_MI

    Team 697-3
    JAN

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 697-4
    Super Team

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    Edison_Detroit_MI

    Team 697-5
    AJ

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    Edison_Detroit_MI

    Team 697-5
    AJ

    Detroit Edison Public School Academy
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 698-1
    T.K.O.1

    Virtuoso Village
    Fashion Dance
    Houston_TX

    Team 704-1
    The Unstoppables

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    Merit_Detroit_MI

    Team 704-2
    Silent Assassins

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    Merit_Detroit_MI

    Team 704-3
    Team TAK

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    Merit_Detroit_MI

    Team 704-4
    The Red Stranglers

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 704-4
    The Red Stranglers

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    Merit_Detroit_MI

    Team 704-5
    Chemistry

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 704-5
    Chemistry

    Detroit Merit Academy
    Jr BottleSumo
    Merit_Detroit_MI

    Team 705-2
    Pioneers

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    Kettering_Detroit_MI

    Team 705-3
    Dream Team

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 705-3
    Dream Team

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    Kettering_Detroit_MI

    Team 705-4
    Rockets

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    Kettering_Detroit_MI

    Team 705-5
    On A Mission

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 705-5
    On A Mission

    kettering high school
    Sr BottleSumo Classic
    Kettering_Detroit_MI

    Team 706-1
    MJT

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    Community_Detroit_MI

    Team 706-1
    DCHS Hurricanes

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 706-2
    IVY LEAGUE

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    Community_Detroit_MI

    Team 706-2
    IVY LEAGUE

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 706-3
    TBR

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    Community_Detroit_MI

    Team 706-4
    TBR2

    Detroit Community High School
    Sr BottleSumo Classic
    Community_Detroit_MI

    Team 707-1
    Test 123

    LTU Test 1
    Jr BottleSumo
    Test

    Team 708-1
    Michigan Chinese School

    Michigan Chinese School
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 708-1
    Michigan Chinese School

    Michigan Chinese School
    Jr Exhibition
    Northville_MI

    Team 709-2
    Temp 2

    Jemison
    Jr BottleSumo
    Jemison_Detroit_MI

    Team 709-3
    Temp 3

    Jemison
    Jr BottleSumo
    Jemison_Detroit_MI

    Team 709-4
    Temp 4

    Jemison
    Jr BottleSumo
    Jemison_Detroit_MI

    Team 709-5
    Temp 5

    Jemison
    Jr BottleSumo
    Jemison_Detroit_MI

    Team 713-1
    Team 1

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    YMCA_Detroit_MI

    Team 713-2
    Team 2

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    YMCA_Detroit_MI

    Team 713-2
    Team 2

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 713-3
    Team 3

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    YMCA_Detroit_MI

    Team 713-4
    Team 4

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    YMCA_Detroit_MI

    Team 713-5
    Team 5

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    YMCA_Detroit_MI

    Team 713-5
    Team 5

    YMCA SLA
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 714-1
    Bumble Bee

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 714-1
    Bumble Bee

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    Emerson_Detroit_MI

    Team 714-2
    Beauty Queens

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    Emerson_Detroit_MI

    Team 714-3
    Robotic Masters

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 714-3
    Robotic Masters

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    Emerson_Detroit_MI

    Team 714-4
    Robo Madness

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    Emerson_Detroit_MI

    Team 714-5
    Robo Crushers

    Emerson Elementary School
    Jr BottleSumo
    Emerson_Detroit_MI

    Team 725-1
    AHS Eagles 1

    Ontario
    Sr Game
    Aurora_CAN

    Team 725-1
    AHS Eagles 1

    Ontario
    Sr Game
    World_Championship

    Team 725-4
    RoboWarriors

    Ontario
    Sr Game
    Aurora_CAN

    Team 725-6
    Mulock1

    Ontario
    Sr Game
    Aurora_CAN

    Team 725-7
    Mulock 2

    Ontario
    Sr Game
    Aurora_CAN

    Team 725-11
    Thornlea

    Ontario
    Sr Game
    Aurora_CAN

    Team 728-1
    Denby Demolition

    Denby Tech High School
    Sr BottleSumo Classic
    CIS_Detroit_MI

    Team 728-1
    Denby Demolition

    Denby Tech High School
    Sr BottleSumo Classic
    World_Championship

    Team 728-2
    SS Denby

    Denby Tech High School
    Sr BottleSumo Classic
    CIS_Detroit_MI

    Team 739-1
    Miner Rescue

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Jr Game
    Flint_MI

    Team 739-1
    Miner Rescue

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Jr Game
    World_Championship

    Team 740-1
    Rescue Squad

    Robot Club of Livingston Area Homeschool
    Jr Game
    Flint_MI

    Team 745-1
    T.K.O.2

    T.K.O.
    Jr Exhibition
    Houston_TX

    Team 751-1
    DASOM

    DASOM
    Fashion Dance
    World_Championship

    Team 751-1
    DASOM

    DASOM
    Fashion Dance
    Winners_Korea

    Team 753-1
    SW-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Jr Game
    World_Championship

    Team 753-1
    SW-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Jr Game
    Winners_Korea

    Team 753-2
    HY-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Senior Pentathlon
    World_Championship

    Team 753-2
    HY-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Senior Pentathlon
    Winners_Korea

    Team 753-3
    HY-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Sr Game
    World_Championship

    Team 753-3
    HY-SUNG

    SW-SUNG, HY-SUNG
    Sr Game
    Winners_Korea

    Team 754-1
    Trailbots 1

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr Game
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-2
    Trailbots 2

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr Exhibition
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-2
    Trailbots 2

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr Exhibition
    World_Championship

    Team 754-3
    Trailbot 3

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr BottleSumo
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-4
    TrailBot 4

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr BottleSumo
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-5
    TrailBot 5

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr BottleSumo
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-6
    TrailBot 6

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr BottleSumo
    AAT_Detroit_MI

    Team 754-6
    TrailBot 6

    Ann Arbor Trail Robotics
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 767-1
    Arirang

    GRANDPORT
    Sr Game
    Winners_Korea

    Team 767-1
    Arirang

    GRANDPORT
    Sr Game
    World_Championship

    Team 767-3
    NAK SEANG

    GRANDPORT
    Senior Pentathlon
    Winners_Korea

    Team 767-3
    NAK SEANG

    GRANDPORT
    Senior Pentathlon
    World_Championship

    Team 767-4
    HERO

    GRANDPORT
    Sr Game
    Winners_Korea

    Team 767-4
    HERO

    GRANDPORT
    Sr Game
    World_Championship

    Team 767-5
    CHAMPION

    GRANDPORT
    Jr Game
    Winners_Korea

    Team 767-5
    CHAMPION

    GRANDPORT
    Jr Game
    World_Championship

    Team 768-1
    The Competition Wizards

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 768-1
    The Competition Wizards

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    Murphy_Detroit_MI

    Team 768-2
    Always Clazsy Never Trashy

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    Murphy_Detroit_MI

    Team 768-3
    Team Blackout

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    World_Championship

    Team 768-3
    Team Blackout

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    Murphy_Detroit_MI

    Team 768-4
    Murphy Maniacs

    Murphy Elementary
    Jr BottleSumo
    Murphy_Detroit_MI